Kamelya Web Tasarım

BİR WEB SİTESİNDE OLMAZSA OLMAZLAR NELER?1-DOMAIN (ALAN ADI): Olmazsa olmazların başında, alan adı (domain name) geliyor. Alan adı, sizin sanal dünyadaki adresiniz.
Domain Alırken Dikkat edilecek hususlar: Seçeceğiniz alan adı, işinize, sektörünüze markaya veya ürüne uygun olmalıdır.
Birincil alan adı içinde tire "-" barındırmamalıdır.
Alan adınızı olabildiğince kısa tutmanız faydanızadır. Uzun alan adları, hatırlanma açısından zordur
Seçtiğiniz alan adının yanlış telaffuz içeren versiyonlarını da satın almayı düşünmelisiniz.

2-HOSTING: Hosting web sitenizin yayınlandığı depolama alanlarıdır. Bu hizmeti veren ülkemizde ve dünyada çok sayıda firma vardır. Ödeme seçenekleri firmadan firmaya değişiklik gösterir. Ödemeler aylık olabildiği gibi yıllık ta ödeme seçenekleri vardır.

3- E-POSTA: e-posta adresi hosting firmalarının standart hizmetlerinden biridir.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. seklinde alabilirsiniz. Fakat e-posta’nın alanına ve a-posta adres sayısı hosting firmalarında farklılık gösterir.

4- İLETİŞİM SAYFASI: Web sitenizde mutlaka bir iletişim sayfası olmalı ve müşterileriniz buradan firmanızın telefon, faks, e-posta ve Adres bilgilerine ulaşabilmeli hatta kroki koymanız firmanıza gelecek müşterilerin sizi kolay bulmasını sağlayacağından tavsiye olunur.

5- REFERANSLARINIZ: Referanslarınızı yazmanız başka insanların da size güvenip ürün ve hizmetlerinizi aldığını gösterir bu durum potansiyel müşteriler güven verip tercih karar süresini kısaltır. Hatta müşterilerin görüşlerini sitenizde yazmanız daha da etkili olur